Najbardziej sprawdzonym i skutecznym urządzeniem, które służy chłodzeniu pomieszczeń, jest klimatyzator. Można montować go w różnych konfiguracjach, zgodnie z zapotrzebowaniem i możliwościami. Z tego właśnie względu wyróżnia się klimatyzatory naścienne, przypodłogowe, kasetonowe, kanałowe oraz podstropowe.

Kraków klimatyzatory – Najpopularniejsze typy urządzeń

Najpopularniejszym rodzajem klimatyzatorów są te typu split, które składają się ze sprężarki i skraplacza w części zewnętrznej, a także parownika w części wewnętrznej klimatyzatora. Wraz ze wzrostem stopnia zaawansowania modelu, niektóre z klimatyzatorów oprócz opcji chłodzenia, mogą działać jako pompa ciepła albo być wyposażone w nagrzewnicę elektryczną. Dzięki takiemu uposażeniu, klimatyzator w upalne dni znakomicie chłodzi, z kolei w te chłodniejsze, ogrzewa.

Klasyczne klimatyzatory są wprawdzie tańsze, jednak mniej ekonomiczne. Włączają się w momencie wzrostu temperatury, a gdy osiągną pożądaną – urządzenie przestaje chłodzić. Z kolei te bardziej zaawansowane, typu inwerter, płynnie regulują obroty sprężarki, co skutkuje tym, że nie następują silne wahania temperatur. Kolejną zaletą tego typu klimatyzatorów jest to, że są bardziej energooszczędne i sprzyjają ochronie środowiska.

Klimatyzatory cennik urządzeń

W związku z naprawdę gorącymi miesiącami letnimi, zapotrzebowanie na klimatyzatory różnego typu jest ogromne. Rynek oferuje wielość modeli, które różnią się funkcjami, stylem pracy oraz przede wszystkim cenami. Te rozpoczynają się już od niespełna 500 złotych. Każdy więc z powodzeniem może wybrać wariant na swoją kieszeń i zgodny ze swoimi potrzebami. Ty również wybierz klimatyzator na miarę swoich oczekiwań!

Klimatyzatory Sinclair

Firma Sinclair wypuszcza swoje produkty od 2002 roku. Obecnie są one dostępne na terenie dwudziestu sześciu państw europejskich. Klimatyzatory tej marki zapewniają wysoką jonizację powietrza, jednocześnie znacznie poprawiając jego jakość.

Klimatyzatory LG

Firma LG Electronics w czasie swojej działalności w Polsce od samego początku poświęcała się produkcji klimatyzatorów. W ofercie znajdują się zarówno propozycje do mieszkań, jak i do punktów handlowych. Systemy można dopasować do indywidualnych potrzeb klienta.

Klimatyzatory GREE

Marka Gree to jedna z prężniej rozwijających się firm, produkujących klimatyzatory. Obecnie urządzenia można nabyć w ponad stu sześćdziesięciu państwach. W Polsce z oferty Gree można korzystać od kilkunastu lat.

Klimatyzatory Electrolux

Szwedzka firma Electrolux zajmuje się produkcją sprzętu AGD oraz rozmaitych urządzeń klimatyzujących. Obecnie marka, z troski o środowisko naturalne, skupia się na produktach ekologicznych. Klimatyzatory Electrolux cechuje też wysoka energooszczędność.

Klimatyzatory Chigo

Marka Chigo oferuje urządzenia klimatyzujące, wyposażone w najnowsze technologie. Wśród nich znajdują się zarówno rekuperatory, jak i kurtyny powietrzne. Eksport sprzętu, sygnowanych logo Chigo, odbywa się do ponad dwustu państw na świecie.

Klimatyzatory Fuji Electric

Firma Fuji Electric to niezawodny producent rozmaitych urządzeń klimatyzujących. Większość z nich jest przygotowywana jako rozwiązania energooszczędne oraz przyjazne środowisku. Klimatyzatory tej marki charakteryzują się nowoczesnością i wszechstronnością.

Klimatyzatory Mitsubishi Electric

Urządzenia klimatyzujące firmy Mitsubishi Electric wykorzystują jedynie nowoczesne technologie. Historia tej marki w Polsce sięga lat dziewięćdziesiątych XX wieku. Klimatyzatory tego producenta są wyjątkowo wytrzymałe i gotowe do pracy w każdych warunkach.